Ali İskefli
8 Ocak 2022

Hoş geldin Nwakaeme


İkinci yarının açılış maçı lig lideri ile sonuncu arasında. Ligimizin güç dengesini ölçmek için iyi bir fırsat. Trabzon maça kontrollü başladı. ‘Top bende kalsın nasılsa gol atarım’ havası dakikalar geçtikçe tek kale maça döndü. Defansın oyuna katılmaması, kanatların işlememesi sonrası gol duran topa kaldı diyorduk ki, sakatlıktan dönen Nwakaeme’nin durduğu yerden yaptığı ortaya ayağını uzatan Cornelius, Trabzonspor’u öne geçirdi. Bu tek taraflı maçta seyirciyi ayağa kaldıran sadece Nwakaeme oldu.

40 dakika sahasından çıkmayan Malatya yaptığı iki atakla gol pozisyon girdi. İki stoperini kaybeden liderin en zayıf yerinin geri dörtlü olduğu çok belli oluyor. Sağ bek Peres, sol bek İsmail zaten evlere şenlik. Gücü ligdeki yerinden belli olan Malatya, tek silahı Adem de kadroda olmayınca sahada kayboldu. Ligimizin en tecrübeli hakemi Fırat Aydınus bu kolay maçı yönetmekte bile zorlandı.

TFF’den bir planlama başarısı daha izliyoruz! Ara transfer 12 Ocak’ta başlayıp 8 Şubat’ta bitiyor. Yani kulüpler kulüpler yeni transferlerini 2. yarının ilk haftasında kullanamıyor. Kulüpler, sözüm ona Avrupa’dan sekecek topçuları kovalıyor. Tamam da o iş ancak sezon başında olur, devre arasında değil…

Yazarlar

Hoş geldin Nwakaeme
Ali İskefli