Adnan Aybaba
12 Şubat 2021

Hoş geldin Cenk Tosun


Beşiktaş, üç gün sonra bir kez daha Konyaspor’la karşılaşmış oldu. Rakipteki en önemli değişim Konyaspor’un yeni bir teknik patronla maça çıkmasıydı. İsmail Kartal’ın yerine İlhan Palut dün kulübeydi. İlhan Hoca’nın gelişi hemen etkisini göstermiş. Daha hareketli, daha canlı, sadece savunma değil hücumu da düşünen bir Konyaspor vardı sahada.

Gelelim Beşiktaş’a… En mutlu anlardan bir tanesi bu maçtı. Sebebi ne diye sorarsanız, Cenk Tosun’un uzun bir aradan sonra siyah-beyazlı formayla izlemek olduğunu söylerim. Bu maçta kendisinden süper goller,  eski günlerindeki performansını beklemek hata olur. Maç eksiği var. Uzun süredir forma giymiyor. Cenk’in gelmesiyle birlikte Aboubakar’ın da formu artacak ve takımın gol ortalaması da yükselecektir.

Beşiktaş, koşarak, mücadele ederek ve savaşarak rakiplerini sindiren bir takım. Topa sahip olmayı da seviyor. Onun için Oğuzhan bu takım için çok değerli. Sertliğin yanı sıra biraz tekniğe de dönmek lazım. Yorgunluğun ön plana çıktığı maçlarda teknik kapasitesi yüksek isimlere ihtiyaç duyulacaktır. Bu maçta izlediğimiz Oğuzhan, kendinden emin, derli toplu bir görüntü sergiledi. İyi oynadı, güzel de bir gol attı.

Tek maç olduğu için iki takım da temkinli oynadı. Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzon’un elenmiş olması da iki takımı temkinli oynamaya itti.

Sonuç olarak zor da olsa kazanan Beşiktaş, kupada da yoluna emin adımlarla devam etti.

Yazarlar

Hoş geldin Cenk Tosun
Adnan Aybaba