Gökmen Özdenak
9 Kasım 2020

Hoş geldin Arda Turan


Galatasaray’ın kadrosunun her zaman yeterli olduğunu vurguladım. Sivasspor gibi zorlu bir deplasmanda sergilenen futbol sonrası değil daha önce de bu kanıdaydım. Örneğin Belhanda. Zaman zaman ağır eleştiriler yapsak da bazen öyle işler yapıyor ki herkesi haksız çıkarıyor. Dün de attığı gol ve yaptığı asistle inanılmaz oynadı. Bir kez daha gördük ki başta Belhanda, Feghouli, Arda olmak üzere Galatasaraylı oyuncular sahada doğru kullanılırsa hem güzel oyun hem de galibiyet geliyor.

Yani bu oyuncular kötü oynadığında sorumluluk onlarda değil Teknik Direktör Fatih Terim’dedir. Çünkü bu kadro bırakın Türkiye’yi Avrupa düzeyindedir. Yiğidolar’ın Avrupa Ligi’nde perşembe günü oynamasının takımı ne kadar olumsuz etkililediğini gördük. Ne yazık ki Türk takımları hem Avrupa’yı hem ligi bir arada götüremiyor.

“Hoş geldin Arda Turan” demek istiyorum. Senden daha iyisini bekliyorum çünkü sen çok değerli bir oyuncusun. Lütfen bunu göz ardı etme. Ailenle, çocuklarınla uzun bir ömrün var. Her zaman övülmeyi, takdir edilmeyi hak ediyorsun. 13 yıl Galatasaray’da futbol oynamış ağabeyinin temennilerini gerçekleştir ve Galatasaray formasının hakkını her zaman ver.

Ayrıca kaleci Okan’ın tedirgin hareketlerini görüyorum. Buna karşın son dakikalarda gerçekten iyi toplar çıkardı. Zaman içerisinde iyi performans gösterebilir ama onu Muslera ile kıyaslamak haksızlık olur. “Muslera olmasa Galatasaray ne olurdu” diye yıllardır söylenen bir söz var. 5 aydır oynayamayan Uruguaylı’nın yokluğu ile varlığı arasındaki fark alınan sonuçlardan zaten belli.

Yazarlar

Hoş geldin Arda Turan
Gökmen Özdenak