Adnan Aybaba
27 Ekim 2020

Hoş geldin Aboubakar


Sergen Yalçın ve futbol­cuları milli maç arasında yaraları sarmışlar. Nitekim Denizlispor maçına da istekli başladılar. Aboubakar’ın tarafta­rın gönlünde her zaman ayrı bir yeri vardır. O da belli ki Kartal’ı fazlasıyla özlemiş ve kendini bu kulübe ait hissediyor. Sahaya yüreğini koyuyor. Bana göre bu maçta sahanın en iyisiydi. Ati­ba’yı es geçmek olmaz. Aslında ön libero olmasına rağmen dün 10 numara gibi oynadı. Takımın tüm organizasyonunu üstlendi. Bence Mensah’tan da iyi yaptı bu işi.

Performansı tartışılabilir ancak Vida’nın yeri tartışılmaz. Onun gibi oyuncuları kazanmak lazım. Kadrodaki stoperlerin hiçbiri Vi­da’dan üstün değil. Her zaman Vida ve diğerleri olmalı.

Dorukhan, eski formundan uzak. Oynadığı futbolu geçtim, gördüğü sarı kartta rakibine attığı tekme Dorukhan’a hiç yakışmadı. Rosier ilk maçında asist yaptı. İyi oynadı mı, tartı­şılır. Gökhan Gönül sonrasında hangi oyuncu gelse sağ beke zaten yadırganır.

Josef’in atılması sonrasında Beşiktaş maçtan koptu. Nere­deyse 3-0 öne geçtiği maçta 1 puana razı olacaktı. Takımın bu kadar etkilenmesi Sergen Hoca’nın üzerine düşünmesi gereken bir durum.

Mustafa’nın sakatlanıp erken çıkması, Denizlispor’un en büyük dezavantajı oldu. Mustafa sahada olsa, Beşiktaş forvetleri bu kadar rahat hareket edemezdi.

Bu galibiyet, kulüp içinde birçok hesaplaşmayı durdurmuş olabilir. Ancak suların durulması için galibiyet serisine ihtiyaç var.

Yazarlar

Hoş geldin Aboubakar
Adnan Aybaba