Alper Mert
14 Ocak 2022

Hodri meydan


Galatasaray’da çoğunluk, kapalı kapılar ardından sürekli birbirini itham ediyor. Başkan Burak Elmas bir şeyler olduğunu ve denetleme kuruluna dosya teslim ettiklerini söylüyor. Fatih Terim veda konuşması yaparken yola çıktıklarının kendisini sattığını söylüyor. Transfer işlerinde akçeli hareketler olduğu servis ediliyor. Başkan ve hocaya yakınmış havası verip şifreli konuşanlar var.

İlk olarak Fatih Terim’in geçmiş kariyerine göre başarısız bir performans sonrası görevinden alınmasını neden, “Satılmak” şeklinde yorumladığını açıklaması gerekiyor. Başarısız olursanız göreviniz biter. Bunun adı satılmak değil profesyonelce yolları ayırmaktır. Açıkla hocam neden “Satıldım” diyorsunuz? Florya’da illegal ürün satışı aylar önce gündeme geldi. Operasyon için neden Fatih Terim’in görevden alınması beklendi? Hocanın yakın çevresi sürekli transferlerde birilerinin para indirdiği iddialarını dillendirip duruyor. Sizin ellerinizi bağlayıp, ağzınızı mı bantladılar neden arkadan konuşuyorsunuz çıkın belgeleri ile koyun ortaya! İspatınız varsa, suç varsa devletin yetkili makamları orada gereğini neden yapmıyorsunuz?

Başkan cephesi Florya ürün skandalı diyor. Hocaya yakın olduğunu iddia edenler transferde usulsüzlük iddialarını ortaya atıyor. Bu iki ağır suçlamalarının sonunda bir tane bile dava konusu ortaya çıkmaz, Galatasaray’ın hakkı aranmazsa bunları yayanlar da, konuşanlar da aynı vebalin altında ezilirler! İddiaları ortaya atıp karşı tarafın yapacağı hamleyi beklemek yok. Varsa iddia ettiğiniz gibi Galatasaray’ın parasını yiyen birileri cezasını çekecekler. Hodri meydan! Galatasaray’ı çok seviyorsanız el atından bilgi servis edip saklanmayın, çıkın ortaya gereğini yapın.

Yazarlar

Hodri meydan
Alper Mert