Mustafa Kanarya
13 Haziran 2020

Herkese mesaj verdi


Tahir Karapınar maç öncesi konuşmasında, “Pandemide ne kadar iyi çalışabilirlerse, o kadar iyi çalışmışlar” sözüyle takımın durumunu özetledi aslında.  Lige verilen uzun araya, sağlıklı çalışma imkânı bulunamamasına bir de uzatmalarla birlikte neredeyse 90 dakika 10 kişi oynamayı eklediğinizde kazanma şansınız çok azalıyor.

Ozan’a gösterilen kırmızı kart biraz ağır oldu. Hakem Atilla Karaoğlan, gözünün önünde yaşanan pozisyonda ilk verdiği sarı kartı değiştirmemeliydi.

Kırmızı karttan sonra Fenerbahçe, elinden geldiğince oynamaya çalıştı. İlk yarının son dakikalarında iki top direkten döndü.

Mensah’ın frikikten attığı gole şapka çıkarmak gerekir. Ancak bu pozisyonun, Ferdi’nin laubali hareketiyle kaptırdığı top sonrasında oluştuğunu da unutmamak lazım.

Eşitlik golü için çok çabaladı Fenerbahçe. Üçlü savunmaya dönüldü, Deniz ofansa sürüldü, Muriqi riske edildi ancak dakikalar ilerledikçe takımın pili de bitti. Öyle ki, Kayserispor, farkı arttırabileceği çok net pozisyonlar yakaladı. Oyuncu değişikliklerinin ardından takımın son 10 dakikada mağlubiyetten kurtulmak için gösterdiği reaksiyon umut vericiydi. Fenerbahçe, büyük bölümünü 10 kişi oynadığı bir maçı son 5 dakikada attığı gollerle kazanarak herkese mesaj verdi.

Her ne kadar şampiyonluk yarışından uzak kalsa da Fenerbahçe gibi bir takımın öyle 7-8 hafta galibiyet alamaması gibi bir istatistik kesinlikle kabul edilemezdi.

Belki de sezonun en kritik yenilgisini alan Kayserispor’un hafta içinde kendini sorgulaması gerekir.

Yazarlar

Herkese mesaj verdi
Mustafa Kanarya