Utkan Aydın
9 Haziran 2022

Her şerde bir hayır vardır


Türkiye’nin C Ligi’ne düşmesi kâbustan beterdi. Rakiplerimiz, kalitemizin çok altında. Millet A sınıf takımlarla oynuyor, biz Faroe ve Litvanya ile… Skandal gibi bir şey bu. Ancak olan oldu ve artık olumlu tarafı görelim. Kadromuz gençleşiyor. Ve bu olurken yaşanabilecek mental sorunlar, zayıf rakiplere karşı kazandığımız galibiyetlerle en az şekilde hissediliyor. Ayrıca hep baş belamız olan kapanan takımlara karşı gol bulma sorununun da çözüldüğü görülüyor.

Stefan Kuntz’un elinde yaşı 20-24 arasında değişen 10’un üzerinde oyuncu var. Kuntz’a bu kadroyu büyük turnuvalara taşıma adına ne kadar güvenebiliriz, henüz bunu tam olarak bilmiyoruz. Ancak pozitif anlamda bir şeyler yapmaya çalıştığını görüyoruz. Bu, umut verici. İlk iki maç sonunda 6 puan ve 10 averajla bu seviyeye ait olmadığımızı gösterdik. Yapmamız gereken bu performansı devam ettirmek, 18 puan ve çok pozitif bir gol averajıyla üst lige çıkmak. Bu, hem Avrupa çapında prestijimizi yeniden toparlar hem de yurtiçine ‘yiğit düştüğü yeden kalktı’ mesajı verir.

Her şerde bir hayır vardır. Belki de zirveye çıkmak için önce dibi görmemiz gerekiyordu. Bundan dibi olmayacağına göre sıra, bu takımın yükselişini görmeye geldi.

Yazarlar

Her şerde bir hayır vardır
Utkan Aydın