Argun Darıcı
22 Ocak 2020

Hep böyle kalın


Hakemler sezonun ikinci yarısına genel olarak iyi bir giriş yaptı. Az da olsa bazı hatalar vardı elbette.

Ali Şansalan’ın Beşiktaş-Sivas maçındaki yönetimine Burak’a yapılan bariz penaltıyı atlaması ile gölge düşürmesi olmasa genç hakemin maç yönetimi için her şey çok mükemmel olacaktı.

Gaziantep-Fenerbahçe maçında Hüseyin Göçek er meydanındaki pehlivanları andıran haliyle bir de koşmaya çalışınca gözünün önünde yapılan faule ‘oyna’ dedi. Sonra o top gidip de gol olunca Fenerbahçeli oyuncaların itirazları karşısında Göçek’in şaşkın ve bitik ifadesi hakemlik için aslında bir ibret görüntüsüydü. Neyse ki VAR yetişti de haksız ve yanlış karardan geri döndü. Ekrandan sahaya dönüşünde bir oh çekişi vardı ki Göçek’in görülmeye değerdi doğrusu.

Galatasaray-Denizli maçında Y. Kemal Uğurlu kısmen zorlanmasına rağmen maçı iyi bitirdi.

Trabzon’da Zorbay Küçük, Antalya’da Atilla Karaoğlan, Rize’de ilk kez FİFA kokartı ile maç yönetme heyecanını hoş görürsek Arda Kardeşler tam not aldılar.

Başakşehir-Malatya maçında gördük ki, SerkanTokat’ın hâlâ kendine güveni tam değil. Çok koşayım derken hatalı faul kararları ile maçı tamamladı.

Ankaragücü-Konya müsabakasında Alper Ulusoy’un futbol oyununu bilmemesi nedeniyle kararlarındaki dertleri hiç son bulmuyor yönettiği maçlarda.

Alanya-Kayseri karşılaşması rahat bir maçtı. Ali Palabıyık’ın poz yapma hevesinin hakemliğini gölgelediğini farkına varmalı artık. Orasının maç oynanan yeşil saha olduğu ve podyum olmadığını birileri anlatmalı Palabıyık’a.

Yazarlar

Hep böyle kalın
Argun Darıcı