Ali İskefli
7 Nisan 2021

Hedefsiz kalamazsın


Trabzonspor, Kayserispor karşısında baskılı ve istekli bir oyun sergiledi. Djaniny hücum futboluna katkı yapıyor, sahada olduğunda Trabzonspor ön alanını hareketlendiriyor.

Maça topu kaybettiği yerden baskı yaparak başlayan bordo-mavililer güzel oyunun sinyalini ilk dakikalarda verdi. Gol geldi geliyor derken Hüseyin’in yediği kolay çalım sonrası misafir takım ilk dakikalarda öne geçti. Kayseri’nin golü Trabzon’un iyi futbolunu engellemedi. Seyir keyfi veren bir ilk yarı oynandı. Bakasetas defansın arkasına güzel sarkarak şık bir gol attı. İkinci yarıya Kayserispor tam saha baskı ile oyuna başladı. Sabırla oynayan Trabzonspor’a kontra atak yapmak kaldı.

Maç öncesinde “3 – 2 – 1. Herkes kaybedebiliyor. 1 puan bile değerli” demek hedefsizliktir. Daha da geç kalmadan Trabzon’un hedef olarak Şampiyonlar ligini seçip bu hedef doğrusunda motivasyonla sahaya çıkması gerekiyor.

Bu arada maç boyunca yaptığı kurtarışlarla Kayserispor’u ayakta tutan 18 yaşındaki kaleci Doğan Alemdar’ı da ayakta alkışlıyorum.

Yazarlar

Hedefsiz kalamazsın
Ali İskefli