Hayaller zengin Türkiye gerçekler askıda ekmek

Hayaller zengin Türkiye gerçekler askıda ekmek

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında MHP’nin ‘askıda ekmek’ kampanyasını eleştirdi. Akşener, “Eşe, dosta, yandaşa milyonları dağıt ama geçinemeyen vatandaşa gelince sabır, ‘Eve ekmek götüremiyorum’ diyen dar gelirliye gelince, ‘askıda ekmek kampanyası…’ Böyle vicdansızlık olur mu?” dedi.

Akşener, “Hem ekonomi uçuyor deyip hem de askıda ekmek kampanyası başlatıyorsanız, biriniz yalan söylüyor demektir. Yalanlar artık dikiş tutmuyor, milletimiz o yalanı bizzat yaşayarak görüyor” sözlerini sarf etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğalgaz müjdesini de hatırlatan İYİ Parti lideri şunları söyledi;

“Sıkıştıkça gaz bulup zor durumdaki vatandaşın gazını almaya çalışmanız artık sıktı. Havalar soğuyor, millet daha fazla doğalgaz yakmaya başlayacak. Millet sizden doğalgaz faturasına çözüm istiyor. Hayaller, doğalgazla zengin olmuş Türkiye; gerçekler, askıda ekmek kampanyası…”

iYi Parti’den suç duyurusu

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, bir TV programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’yu FETÖ’cülükle suçladı. Hakkını hukuki yolla arayacağını belirten Kavuncu ise “İtibar suikastı yapanlar bedelini en ağır şekilde ödeyecek” dedi. Akşener, “Buğra Kavuncu, Özdağ’ın iddialarını ispatlaması için bir imkan sunuyor. Kendisi ile ilgili suç duyurusunda bulunuyor” dedi.

İsmail YILMAZ/KORKUSUZ

Gündem

Hayaller zengin Türkiye gerçekler askıda ekmek
Gündem