Utkan Aydın
28 Ocak 2021

Hayal biraz bizimkisi


Transfer dönemi bana dert olmaya devam ediyor. “Sıkılıyorum, daralıyorum, isyan ediyorum isyan…” diye bağırıyordu ya sürgün bir eski politikacı yalandan onun gibi…
Onyekuru’yu 3. kez kiralayanlar, oyunda olduğu her an ‘bu çocukta iş var’ dedirten Kerem Aktürkoğlu’nu neden görmüyor? 2. Lig’de 9, alt yaş kategorilerinde çok daha fazlasını atmış Ali Yavuz Kol neden yeniden kiralanıyor? Kendi gençlerimizde görmediğimiz yetenekler acaba dışarıdan gelenlerde çok mu?
Mısırlı Mostafa Mohamed. Ülkesi dışına adım atmamış 23 yaşında bir golcü. Raporları olumluymuş ama bulunmaz Hint kumaşı mı ki riske giriliyor? Diagne kiralık gidecek. Hani iki sene öne 13 milyon Euro’ya alınan, sezonun ilk yarısında 9 gol atan. Müzmin sakat Falcao da elde üstelik.
Al al al; ne güzel… Doğru transfere, yabancıya, akıllı yatırıma karşı olmak ahmaklıktır, doğru. Peki ya kulübün ekonomisi yetersizken Twitter’da ‘ya transfer ya istifa’ yazanlara ne diyeceğiz? Dönüp dolaşıp benzer isimlere bel bağlayıp muasır futbol seviyesini nasıl aşacağız?
Mesut Özil’e karşı Hulk; Hulk’a karşı Gedson… Galatasaray’ın Fenerbahçe’den onun da Beşiktaş’tan farkı yok. Başakşehir falan değil dileğim Anadolu’dan futbolu aklıselimle buluşturan bir kulübün sözde büyüklere dersini vermesi ya işte hayal bizimkisi…

Yazarlar

Hayal biraz bizimkisi
Utkan Aydın