Havai fişek bacağına saplandı

Havai fişek bacağına saplandı

Olay 7 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul Sarıyer’deki bir düğün ve eğlence mekanında gerçekleşti. Arkadaşının düğününe davetli olarak katılan 30 yaşındaki Selime Kılıç’ın dizine gelin ve damat yolundaki patlatılan havai fişek saplandı. Hastaneye kaldırılan genç kadın ameliyatlar olmasına rağmen sakat kaldı.

Patlama anı, kameralara böyle yansıdı.

Bacağını açamıyor

Kılıç’ın avukatı Selim Babaoğlu, “Gelin ve damadın yürüme yolunda sağlı sollu volkan denilen havai fişekler bulunuyor fakat müvekkilimin bunlardan haberi yok. Müvekkilimin eş bulma ihtimali de kazadan ötürü düşüyor.

Patlamadan sonra yere düştü.

Birincisi bacağında sabit bir iz var, koşma imkanı yok. Bacağını bükemiyor ve tamamen açamıyor. Burada; organizasyonu denetlemekle yükümlü olan mekan sahibinin, organizasyonu hazırlayan firmanın ve ‘Volkan’ denilen havai fişekleri üreten firmanın ayrı ayrı sorumluluğu var. Hem ceza davası açtık hem de şimdilik 350 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtık” dedi. (DHA)

Bundan sonra hiç koşamayacak

Kılıç’ın şu an için merdiven çıkmadığına da değinen Babaoğlu, “Doktorların raporuna göre bundan sonraki hayatında hiç koşamayacak” dedi.

Kılıç, ancak koltuk değnekleriyle yürüyebiliyor.

Gündem

Havai fişek bacağına saplandı
Gündem