Gökmen Özdenak
17 Eylül 2021

Hataları gör ve tamir et hoca


Ligdeki maçlardan zevk almadığımız doğru. Bu nedenle performansa bakmaksızın Avrupa’da gelen puan ya da puanlar bizi mutlu ediyor. Lazio’nun file bekçisi Strakosha’nın kendi kalesine attığı golle öne geçtik. İlk yarıda direkten dönen bir de şutumuz var. Cicaldau, Morutan ve Kerem topları hücuma iyi taşıyor. Ancak beceriksiz şutları, adeta fark atmamızın önüne geçti.

Israrla üstünde durduğum bir konu var. 1-0 öne geçtikten sonra Galatasaray orta sahası ve defans oyuncuları, Türkiye’deki yan top, geri pas, kaleciye pas alışkanlıklarını bir türlü bırakmıyor. Avrupalı, bu konuda yapılacak bir hatayı affetmez. Zaten Muslera’nın teknik kapasitesi yeterli değil. Bir hata karşısında yenecek basit bir golün faturası çok ağır olur. Herhalde Fatih Terim, bu konudaki sıkıntıyı göremiyor.

Umarım Fatih Terim, Lazio karşısındaki eksiklikleri görüp bunları gidermeye çalışır. Bunu başarırsa, gruptaki diğer maçlarda daha da rahat oluruz. Son olarak hocam, ısrarla hücum hattında hızlı olan oyuncuları tercih et.

Yazarlar

Hataları gör ve tamir et hoca
Gökmen Özdenak