Argun Darıcı
27 Ocak 2021

Hakemleri ateşe atmayın


MHK, ilk yarıda sanıyorum ki başkalarını da ‘anlamaz’ yerine koyarak hakem atamalarını gerçekleştirdi. Önceki maçlarında hangi takımın işine yarayan kararlar veren varsa o takımların ileriki maçlarında da o hakemleri ‘Aman sorun çıkmasın’ diye verdiler. Beşiktaş-Göztepe maçında VAR’a atanacak başka hakem mi yoktu da Suat Arslanboğa verildi? Mustafa Öğretmenoğlu, bu yıl Fatih Terim’in uzatmaların 5 dakika verilmesinden şikâyetçi olmasının hemen ardından Karagümrük maçına verildi. Maç 8 dakika uzadı, Galatasaray uzatmada yediği golle yenildi. MHK, bu manidar işleri yaparken belki temiz saf duyguları ile yapıyor ama olmuyor, olmaz da. Hakemlikte her zaman balık baştan kokar, maalesef.

Hakemler de her daim farkındadır kendileri üzerinde nasıl oyun oynandığının. Yine de tüm bunların farkında olan hakemlerin bu kadar az kaza yapmaları takdirlik bir durum. Üzerlerine oynanan oyunların boyutlarına göre bu kadar dik ve temiz durmaları ile hem kendilerini hem de kendilerini ateşe atan MHK’yı da bir bakıma kurtarıyorlar.

Sonuçta MHK kendi ikbali uğruna bu şekilde gözlerini karartmamalıdır ve işini adaletle doğru yapmalıdır. Takımları, hakemleri ve de kendilerini töhmet altında bırakmamalılar.

Yazarlar

Hakemleri ateşe atmayın
Argun Darıcı