Gökmen Özdenak
26 Mayıs 2021

Hak etmediğin saygıyı bekleme


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Kol kırılır yen içinde kalır” ilkesine bir kez daha ihanet etti. Daha önce oyuncularla ilgili eleştirileri ortalığa saçılan başkan, bu kulüpte, ister beğenin ister beğenmeyin, tarihe geçmiş teknik direktörünü kamuoyunun önünde, medyayı kullanarak aslanlara yem etmeye kalktı.

Hocanın kendisine saygı göstermediğini, hastalığı sırasında ‘Geçmiş olsun’ demediğini öne sürdü. Mustafa Cengiz, kulüpteki yanlışları örtmek anlamında, yani kendi çıkarı için Fatih Terim’i günah keçisi ilan etmeye çalıştı.

Cengiz’e sormak lazım? Galatasaray başkanlığını ne zannediyor? Galatasaray camiası, o kutsal görevi, herkese vermez. Verip de yanlış yapandan da hesabını sorar. Fatih Terim’e “Geçmiş olsun” demedi ya da “Saygı göstermedi” diyorsunuz. Peki o saygıya siz layık mısınız? 1.5 ay önce yine medyaya manşet olup kendinizi haklı çıkarmak için ağır bir şekilde futbolcuları suçladınız. “Seks partileri yapıyorlar” ifadesi bir başkana yakışır mı?

Nefret, kin ve komplekslerle sık sık karşıya kalan Fatih Terim’i, bu durumu görmezden gelip, siz de yok etmeye kalktınız. Saygı beklerken onu hak ettiniz mi? Hayır? Terim de böyle düşünüyor. Sonuçta uçurumdan aşağı düştünüz.

Yazarlar

Hak etmediğin saygıyı bekleme
Gökmen Özdenak