Adnan Aybaba
3 Ekim 2021

GÜVEN boşa çıkmadı


BEŞİKTAŞ eksikti, önemli oyuncuları yoktu ama Sivasspor karşısında hırslı ve iştahlı oynadı. Uzun zamandır ortalarda pek gözükmeyen Güven Yalçın adeta “Bu takımın golcüsü benim” mesajını verdi. İlk golü uzun zamandır görmediğimiz kadar güzeldi. Şanssız Rıdvan topu kendi ağlarına gönderse de ikinci golün asistiyle galibiyetin mimarlarından oldu. Oğuzhan uzun bir aradan sonra iştahlıydı. Genç Serdar da altyapıdan bir yıldız daha geldiğini müjdeledi.

Siyah-beyazlılarda bocalama devrinin sona erdiğini dün gördük. Art arda Borussia Dortmund, Altay ve Ajax yenilgilerine karşın dün tüm takım kazanmaya resmen yemin etmişti. Büyük takım olabilmek,  giydiğin formanın hakkını vermek böyle bir şey.

Sergen Yalçın çok büyük bir teknik direktör. Ancak futbolculuğunda zaman zaman olduğu gibi öfke kontrolü sorunu yaşıyor. Böyle sıkıntılı bir dönemde oyuncularından fedakârlık beklerken dün gereksiz yere atılması büyük sorumsuzluktu. Öfkesini kontrol anlamında profesyonel yardım alması gerekiyor.

Beşiktaş önemli bir galibiyet elde etti ve milli maç arasına moralli girdi. Sakatların bu arada iyileşmesiyle dönüşte hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde çok farklı bir Kartal izleyeceğimizi düşünüyorum.

Yazarlar

GÜVEN boşa çıkmadı
Adnan Aybaba