Adnan Aybaba
29 Ağustos 2021

Gördünüz mü gerçek 10’u?


Beşiktaş, yeni yıldızlarını sahaya sürmenin keyfiyle başladı Fatih Karagümrük maçına. Ve Alex Teixeira öyle bir vuruş yaptı ki “10 kimmiş görün” dedi. Batshuayi ise elbette uyum sürecini milli aradan sonra resmen tamamlayacaktır ancak dün rakibi hep ısırdı ve gol aradı. Beyler, iddia ediyorum ki bu Kara Kartal hem Süper Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde bize büyük keyif verir. Yönetim yavaş yavaş transfer işlerini yürütür gibi görünse de nokta atışlarıyla gerçekten iyi bir kadro oluşturdu. Üstelik bu mali yoklukta.

Siyah-beyazlıların ikinci önemli yanı Sergen Yalçın’ın takımın başına geçmesinin ardından elde ettiği özgüven. Rakibe pozisyon veriyor, hata yapıyor ama asla paniğe kapılmıyor. En önemlisi de bu. Ancak dün Salih’in yaptığı da iş değil. Gitti gereksiz bir sarı karttan atılıp Alex Teixeira’nın kendisini göstermesini de engelledi. Bu arada Cüneyt Çakır, Salih’i rahat atarken Jimmy Durmaz’a ikinciyi göstermekten kaçındı.

Sonuç olarak bu sezon Beşiktaş, şayet tribünlerde seyirci de olursa, tadından yenmez bir futbol izletir. Milli maç arasının
ardından Şampiyonlar Ligi’ne hazır, ligde de unvanını kaptırmayacak Kartal’a hazır olun.

Yazarlar

Gördünüz mü gerçek 10’u?
Adnan Aybaba