Argun Darıcı
4 Kasım 2020

Gençler geliyor


MHK üyelerini, genç hakemleri sahaya sürdükleri için tebrik ediyorum. Gençlerin de maşallahı var. Dilerim MHK kendi tedirginliklerini aşar ve genç hakemlerin ayarını bozmaz. Hakemlerdeki en önemli değişiklik VAR tavsiyesine uysalar da kararlarını kendilerinin vermesi. Bu da hakemler için ciddi bir aşama.

Antalya-Fenerbahçe maçında Bahattin Şimşek iyi iş çıkardı. Kırmızıları doğruydu. Avantajları iyi oynattı, telaş yapmadı. Aferin Şimşek’e.

Beşiktaş-Y.Malatya müsabakasında Atilla Karaoğlan formdaydı. İyi gidiyor Atilla.

Galatasaray-Ankaragücü mücadelesinde Ali Şansalan’ı yardımcısının ofsayt kararı kurtardı. Yoksa Luyindama ile rakibinin pozisyonu çok tartışılacaktı.

Karagümrük-Erzurum buluşmasında Fırat Aydınus ve ekibi çok iyiydi.

Trabzon-Kasımpaşa randevusunda Kaan Numanoğlu süper bir yönetim gösterdi. Eğilip bükülmedi, telaş yapmadı, eyyamı aklına bile getirmedi. Helal olsun Kaan Numanoğlu’na.

Gençlerbirliği-Gaziantep karşılaşmasında Turgut Doman, konuk ekibin penaltısını verirken sallansa da doğru karar verdi. Avantajları yerinde oynattı. Topa yakındı ama asla ceza alanlarına girmedi. Ayak altında dolaşmadı. Aferin Doman’a. İyi bir hakem daha geliyor.

Hatayspor-Sivasspor mücadelesinde Yasin Kol çok iyiydi çok. Sakin ve kararlıydı. Avantajlarda da başarılıydı. Ceza alanına girip atlayıp zıplamadı.

Konyaspor-Başakşehir maçında Halil Umut Meler kusursuzdu.

Rize-Kayseri mücadelesinde Koray Gençerler bariz bir avantajı kesmesine rağmen başarılıydı.

Yazarlar

Gençler geliyor
Argun Darıcı