Gökmen Özdenak
6 Ağustos 2021

Geçmişle yaşamayı artık bırak!


Fatih Terim’in basın toplantılarını izliyoruz, “Yeni Galatasaray”, “2000 ruhu”, “Dinamik, baskılı oynayan, kısa sürede gole gidebilen, özlenen Galatasaray’ı bu kulübe miras bırakacağım” gibi lüzumsuz laflar. Yenisi elde edilene kadar en iyisi bu başarılar. Ancak UEFA zaferinin üzerinden 21 yıl geçti. Galatasaray, taraftarı geri baka baka boyun fıtığı oldu.

St. Johnstone ahım şahım bir takım değil. Çok kapandılar ama kendi sahanda pozisyon üretmekte nasıl zorlanırsın? Kanatlardan top taşıyıcı özellikleri oyuncuların yetersiz. Bu
futbol umut vermedi.

Mostafa’nın 3. dakikada altı pastan kaçırdığı pozisyon ve 7. dakikada Kerem’in direkten dönen şutu dışında organize atak neredeyse geliştiremedi bu takım.

Aytaç’ın geri pası, Muslera’nın hatası, sonrasında kırmızı kart görmesi ve yenen bir penaltı golü. Kadroya tektek bakıldığında başarılı olacak bir oyuncu topluluğu var. Burada öncelikle senin yapman gereken elindeki oyunculardan maksimum fayda almak. Ancak bunları saha içinde mükemmel kullanabilecek bir hoca yok. Üzgünüm. Böyle yorum yapmak üzüyor ancak doğruları söylemek zorundayız.

Yazarlar

Geçmişle yaşamayı artık bırak!
Gökmen Özdenak