Utkan Aydın
28 Eylül 2021

Galatasaray’da vefa yok mu!


“En çok ben kendimi eleştiriyorum. Sosyal medyada, planlı ya da reaksiyonla hareket edildiği ortada. Futbolda vefa yok. Son zamanlardaki gidişat bana başka şeyleri düşündürüyor… Galatasaray seyircisi ‘Hocanın vardır bir bildiği’ demeli…”
Bu sözleri söyleyen Fatih Terim. Hocaya göre eleştiriler planlı, birileri düğmeye bastı, vefasızlık yapılıyor vesaire ve kulüpten bazı kişiler de bu işin içinde.
Terim, Türkiye’nin son 20 yıldır içinde bulunduğu ‘lidere biat’ anlayışının Galatasaray’a yansımasını istiyor belki de… Kendini eleştirdiğini söyleyip ‘onu da en iyi ben yaparım size gerek yok’ diyor galiba… İnsanlar ondan her transfer döneminde alınan bir sürü futbolcuya, para akışına rağmen takımın neden ileri gidemediğini soruyor. Bazı oyuncuların neden kaybedildiği merak ediliyor. ‘Kaç sezondur hep ocak ayını işaret ediyorsun ama futbolcu değirmeni bir türlü bitmedi’ demek istiyor.
Fatih Hoca kendine sormalı. Hangi yönetim, hocasına güvenmeden Euro kuru uçmuşken böyle rekor yatırım yapar? Taraftar sahada ne oynadığı belli olmayan, rastlantılarla maç kazanan takıma vefa olmasa bu kadar sabredebilir mi? ‘Hocanın bildiği vardır’ denmese, mesela saha içinde birbirini yumruklayan oyunculara göz yumulur mu?
‘Başarı tamamıyla şans işidir, inanmazsanız başarısızlara sorun’ diyecek kadar kendine güvenirken Fatih Terim, mazeretleri bir kenara bırakmalı, çözüme odaklanmalı. Fatih Hoca, kendine ve mirasına yazık etmemeli.

Yazarlar

Galatasaray’da vefa yok mu!
Utkan Aydın