Gökmen Özdenak
2 Aralık 2019

Galatasaray son nefeste


Ne yalan söyleyeyim Galatasa­ray’dan Club Brugge maçındaki performansı beklerken, sahada tam tersine yorgun ve bitik bir takım izledim. Yine klasik, geriye ve yana oynayan, pozisyon üretmekte zorlanan bir Galatasaray vardı. İlk 45 dakika hem Galatasaray hem de Trabzonspor korkak, ürkek, bera­berliğe razı bir oyun sergiledi.

Maalesef bizim takımlarımız Avrupa ve Süper Lig bir arada götürmeyi beceremiyor. Son haf­talarda Adem ile Ömer Bayram’ın hücum performansları ve top taşıyıcı özellikleri taraftarları mutlu ediyordu. Ancak Ömer ile Adem, Trabzonspor maçındaki perfor­manslarıyla beni hayal kırıklığına uğrattı. Orta sahanın ortasında oynayan Nzonzi’yi Fatih Terim’in stoperde denemesinin faydalı olaca­ğını düşünüyorum. Bu kadar uzun bir orta saha hayatımda görmedim. Belhanda’ya Galatasaray taraftarları tepki gösteriyor, tabii ki gösterir. Bu kadar sorumsuz, vurdumduymaz bir oyuncu olabilir mi? Belhanda dün yine sahada yokları oynadı.

Galatasaray saha içinde oyuncu paylaşımında da hatalar yaptı. Ga­latasaray’ın serbest vuruştan yediği golde Trabzonspor’un 1.93 boyun­daki golcüsü Sörloth’u savunmada boyu itibariyle Marcao, Donk ya da Nzonzi savunması gerekirken, 1.69 boyundaki Nagatamo, Norveçli golcüyü tutmaya çalışıyor. Sörloth da bu sayede golü buldu.

Golden sonra Galatasaray ken­dine geldi. Oyunu rakip ceza alanı civarına yığdı. Risk aldı ve son daki­kalarda da olsa Nagatamo ile golü buldu. Aslında bu gol girişimlerini 90 dakika denemek zorundalar.

Yazarlar

Galatasaray son nefeste
Gökmen Özdenak