Gökmen Özdenak
6 Aralık 2020

Galatasaray doğru yoldu


Galatasaray, doğru kadroyla devam ederek sonuç aldı. Rakibi küçümsememek lâzım çünkü çok iyi mücadele etti. Cimbom, birçok eksiğine karşın son haftalarda üzerine koyarak oynuyor. Ancak dünkü aksaklıklara da değinmemiz lazım. Bekten gelen oyuncular isabetli orta konusunda bekleneni veremedi. Yani Galatasaray’ın ortalar konusunda çalışması ve ardından kontrataktan gelen hücumlara önlem alması gerekiyor.

Diagne’yi zaman zaman çok yerden yere vuruyoruz. Buna karşın son maçlarda sorumluluk almaya başladı. Bu, Galatasaray adına önemli bir kazanç. Bonservisine 10+3 milyon Euro ödenen bir oyuncunun yapması gereken de bu.

Son 6 maçta alınan 5 galibiyeti oldukça önemsiyorum. Galatasaray özellikle hücum organizasyonlarında açıklarını kapatırsa şampiyonluğun açık ara en büyük favorisi olur. En iyi kadroya sahip sarı-kırmızılılarda son maçlarda formanın adaletli dağıtılması sahaya yansımıştır. Mesele alınan para değil dökülen terdir. Son dönemde dökülen ter de sahada karşılığını bulmuştur.

Bu sezon, uzun vadeli bir maraton. Doğru zamanda doğru kadrolar sahaya sürülürse Galatasaray geçen sezon ikram ettiği şampiyonluğa bu kez rahat ulaşır. Kadro derinliği ve rotasyon bilgisi doğru kullanılırsa Aslan, rahat bir sezon geçirir. Avrupa kupalarında olmayan bir Galatasaray da buna ulaşabilecek güçtedir.

Yazarlar

Galatasaray doğru yoldu
Gökmen Özdenak