Alper Mert
7 Kasım 2020

Florya yerin altına inecek mi?


Galatasaray’da en anlaşılmaz hamle, Emlak Konut ile beraber yapılan Florya projesinin iptal edilip Türkiye Bankalar Birliği ile 1.1 milyar TL’lik yapılandırma protokolünün imzalanmasıdır. Kemerburgaz’a taşınma ve tesis yapma bütçesini bulamayan Mustafa Cengiz yönetimi ardından türlü türlü bahanelerle Riva ile ortak şekilde hazırlanan projenin Florya ayağını iptal ettirdi. İptal olmayan Riva ayağında ise işler oldukça iyi gidiyor.

‘Düşler Vadisi’ projesinin yapımını üstlenen Yılmaz İnşaat’ın sahibi Hakan Yılmaz, “Galatasaray’ın geliri 1 milyar TL’yi bulabilir” müjdesini verdi. Bu, şu demek oluyor; Florya projesi iptal olmasaydı 2 milyar TL’ye yakın bir meblağ Galatasaray’ın kasasına girebilirdi. Kemerburgaz’a taşınma parasını bulamayan yönetimin 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, “Florya’ya rüya gibi bir tesis yapacağız. Florya’yı iki kat aşağı indireceğiz” demişti. Şimdilik yerin altına inilmediği gibi kurgulanan rüyalardan da haber yok!

Başkan Mustafa Cengiz de “Florya ve Riva’da biz beklentilerimizi bulamadık” açıklamasını yapmıştı. Sayın başkan, 2 milyar TL’ye yakın bir geliri yok sayıp 1.1 milyar TL borçla bankaların eline düşmek miydi beklentiniz? Başardınız, tebrikler!

Yazarlar

Florya yerin altına inecek mi?
Alper Mert