Utkan Aydın
23 Haziran 2020

Fırsatı kaçırdı


Trabzonspor, ligdeki en zor virajlardan birinde Alanya’da hem liderliği hem de fırsatı kaçırdı. Bakasetas’ın harika golü, sakatlanan Uğurcan’ın yerine giren ve harika kurtarışlar yapan Erce’nin emeklerini de boşa çıkardı. Son anlarda gelen bu puan kaybı, Trabzonspor’u şampiyonluk rayından çıkarabilir.

Campi-Hosseini savunma tandemi ile şampiyon olursa Trabzonspor, gerçekten imkânsızı başaracak sanki… İki oyuncu da maliyetsiz ama her an hataya açık oyuncular. Yenilen golde Campi’nin geride kalması Cisse’ye davetiye çıkarır gibiydi. Hosseini’nin kendini adeta attırması da affedilecek cinsten değildi.
Trabzonspor için önemli bir tehlike de Sörloth’un formu. Ligin altını üstüne getirdikten sonra son dönemde nadasta. Göztepe maçında topu 50 metre sürüp penaltı yaptırdı. Fenerbahçe’ye karşı boş kaleye de olsa golleri attı hatta dün de bir asist yaptı ama artık onun kaliteli bitiriciliğini yeniden görmeliyiz. Kalan haftalarda takımının, onun gollerine çok ihtiyaç duyacak.

Sistemli ve planlı oynayan, disiplini düşürmeyen Alanyaspor, Trabzonspor’un canını bir kez daha yakabilir. Türkiye Kupası finalinde karşılaşacak iki takım ve çifte şampiyonluk hesapları yapan Fırtına’nın eli, aynı hatalar tekrarlanırsa boş kalabilir.

Yazarlar

Fırsatı kaçırdı
Utkan Aydın