Argun Darıcı
9 Aralık 2020

FIFA hakemleri tel tel döküldü


MHK, derbinin genç hakemini beğenmeyen Fenerbahçe’nin Denizli ile oynadığı maça Ali Palabıyık’ı atadı. FIFA kokartlı, Şampiyonlar Ligi’nde görevler alan Palabıyık, manken edasıyla sahada kasıla kasıla koşmaya çalışmaktan maç yönetemedi. Ağa babasının bitmek bilmeyen enerjisiyle, verdiği gazla ve yapmacık övgüleriyle geldiği nokta, Palabıyık’ın ayağına dolandı. Penaltı ve kırmızı kart kararı yanlıştı. İkinci penaltıda Allah’tan VAR uyardı da bir skandala daha imza atmadı.

Antalya-Ankaragücü maçında FIFA hakemi H. Umut Meler, önce penaltıyı veriyor, kırmızıyı gösteriyor sonra VAR’a gidip hatalarından dönüyor. Ancak böyle kolay pozisyonlarda da VAR’a baktıktan sonra doğru karar vereceksen sök çıkar o FIFA kokartını.

Konya-Erzurum müsabakasında da FIFA hakemi Halis Özkahya, tam bir felaketti. Özkahya belli ki maçı önemsemiyor, ruhsuz, gönülsüz şekilde ortalarda  dolanıyor. Tabii hal böyle olunca koşmasını da unutuyor Özkahya. Böyle sahada dolanırsan UEFA maçlarında rezil olursun.

Diğer maçlarda ise başta Galatasaray maçında genç hakem Erkan Özdamar olmak üzere Cüneyt Çakır, Suat Arslanboğa ve Ümit Öztürk çok iyiydiler. Bahattin Şimşek’in sahada daha sakin olması gerekir. Y. Kemal Uğurlu’nun önceki maçlardaki başarı performansını bu hafta aradım.

Yazarlar

FIFA hakemleri tel tel döküldü
Argun Darıcı