Melih Sadıkoğlu
24 Nisan 2021

Fenerbahçe zaten favoriydi!


Fenerbahçe’de şampiyonluk inancı sezon başından bu yana ilk defa çok yükseklere çıktı. Sezon başlamadan “Bu ligi silip süpürür” denilen sarı-lacivertliler, sezonun ikinci yarısında tükettiği umutlarını final periyodunda yeşertti. Tabii ki buna en önemli sebep olarak Beşiktaş’ın üst üste yaşadığı puan kayıplarını gösterebiliriz.

Takımın futbol görüntüsünde bir kıpırdama var. Erol Bulut’un ayrılmasından sonra daha çok gol pozisyonuna giren bir takım görüyoruz ama bitiricilikte bazı sorunlar var. Golcü problemi çeken Kanarya, şampiyon olmak istiyorsa yakaladığı pozisyonları gole çevirmeli.

Fenerbahçe’nin son haftalarda Beşiktaş’ı foto finişte geçip mutlu sona ulaşması ‘büyük’ bir başarı mıdır? Sezon başlamadan önce Fenerbahçe’nin mutlaka şampiyon olması gerektiği konuşulduysa ve yazıldıysa büyük bir başarı değildir, olması gerekendir ve zaten favori olan Fenerbahçe’ydi.

Daha acısı şudur ki; Beşiktaş ipi göğüslerse koskoca Fenerbahçe’nin taraftarlarının şampiyonluk kutlama hasreti 8 yıla çıkacak.

Yazarlar

Fenerbahçe zaten favoriydi!
Melih Sadıkoğlu