Yusuf Şimşek
27 Ekim 2019

Fenerbahçe farka koştu


Bazı maçlar vardır. Hem kazanırsın hem de kazanırsın! Anlayacağınız üç puanı kasanıza, rüzgârı da arkanıza alırsınız.

Şüphesiz ligin son yıllardaki en istikrarlı takımlarından birisi Konyaspor. Yeşil-beyazlılar, Kadıköy’de oynadıkları son iki maçta kaybetmemiş. Buna karşılık sezonun en hızlı hücuma çıkan takımlarından biri Fenerbahçe. Sarı laciverliler hayal kırıklığı ile geçen yılın ardından müthiş bir çıkış yakaladı. İşte bu, tribünleri coşturdu ve iştahını kabarttı.

Organize bir atak sonrasında Rodrigues’in mükemmel füzesini izledik. Üstüne bir de Moses’ın hazırladığı Zanka golü geldi. Taraftarın tam arkasına yaslanıp keyifle maç izleyeceği sırada Konya’nın golü geldi ama Fenerbahçe tempoyu bozmadı.

Şampiyonluğa oynayan takımın hedefine ulaşması için gerekli olan herşeye sahip olan Kanarya, galibiyeti haketti. Dün gece takım oyunu ön plana çıkınca kaptan Emre, önceki maçlara oranla daha az yoruldu.

Rodrigues geldiğinden bu yana en etkili oyununu oynadı. Serdar Aziz iyi oynadı. Moses güzel bir gol attırdı ama henüz hazır değil. Ozan adeta bir tank gibi, golden sonra hocasına koştu. Ersun hocayı ne kadar sevdiğini de gösterdi. Gustavo hep üstüne koyuyor. Zanka dengeli, Vedat güzel oyununu süper golle süsledi.

İstediğinden çoğunu alan Fenerbahçe ilerisi için ışık veriyor.

Pardon maçta hakem var mıydı? Hakem vardı da VAR yoktu. Futbol iyi olunca hakem de iyi oluyor. Bravo Ali Şansalan’a! Kusursuz bir maç yönetti.

Yazarlar

Fenerbahçe farka koştu
Yusuf Şimşek