Esnaf ve sanatkarlara destek için başvurular bugün başlıyor

Esnaf ve sanatkarlara destek için başvurular bugün başlıyor

Ticaret Bakanlığı’nca esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere ilişkin gelir kaybı ve kira destek başvurularının bugün başlayacağı duyuruldu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Covid-19 pandemisi nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı ve kira desteği verileceği anımsatıldı. Desteklerden Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Programı ve Uygulama Esasları Hakkında Tebliğ’ kapsamında belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen başvuru sahiplerinin faydalanacağı belirtildi.

Başvuruların yanlızca e-Devlet üzerinden alınacağı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Destek başvuruları bugün başlayacak olup 10 gün süre ile devam edecektir. Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için, TC Kimlik Numarasının son hanesine göre başvuru alınacak. Başvuru sonuçları destek başvuruları tamamlandıktan sonra resmi internet sitesinden açıklanacak.

Başvuru süreci sonrası yapılacak değerlendirme sonrasında hak sahiplerine yapılacak ödemeler bakanlık tarafından açıklanacak tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik olarak aktarılacak. Başvuruya ilişkin tüm süreçler turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığı ile yürütülecek.” (DHA)

Gündem

Esnaf ve sanatkarlara destek için başvurular bugün başlıyor
Gündem