Eşine tacizle suçladığı eniştesini öldüren sanığa 25 yıl hapis

Eşine tacizle suçladığı eniştesini öldüren sanığa 25 yıl hapis

Eskişehir’de eşine tacizde bulunduğu iddiasıyla eniştesi Eşref Santuru (33) evini basıp, pompalı tüfekle öldüren Yunus Öner (23) tutuklu yargılandığı davada iyi hal indirimiyle 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Öner, son savunmasında, pişman olduğunu belirterek, Eniştemi öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Keşke eniştemle aramızdaki sorunu devlete haber verseydim. Keşke bu durumlara gelmeseydim dedi.

Odunpazarı ilçesine bağlı Mehmetçikler Mahallesinde geçen yıl ekim ayında meydana gelen olayda, Yunus Öner, eşine tacizde bulunduğunu öne sürdüğü eniştesi Eşref Santurun evini bastı. İkili arasında çıkan tartışma kavgaya dönüşürken, Öner yanında getirdiği pompalı tüfek ile eniştesine 5 el ateş etti.

Eşref Santur, olay yerinde hayatını kaybederken, elindeki pompalı tüfekle evden çıkan Yunus Öner, Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesinde alınan ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece kasten öldürme suçundan tutuklanan Öner hakkında müebbet hapis cezası istemiyle 1nci Ağır Ceza Mahkemesine dava açıldı.

KEŞKE DEVLETE HABER VERSEYDİM

Davanın bugün görülen karar duruşmasına tutuklu sanık Yunur Öner ile ölen Eşref Santurun yakınları ve avukatlar katıldı. Son savunmasını yapan Öner, pişman olduğunu söyleyerek, Ailemi korumak için yaptım. Eniştemi öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Keşke eniştemle aramızdaki sorunu devlete haber verseydim. Keşke bu durumlara gelmeseydim. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum dedi. Mahkeme heyeti sanık Yunus Öneri iyi hal indirimiyle 25 yıl hapis cezasına çarptırdı. Cezada, haksız tahrik indirimi uygulanmadı.

Gündem

Eşine tacizle suçladığı eniştesini öldüren sanığa 25 yıl hapis
Gündem