Adnan Aybaba
29 Eylül 2021

Enseyi karartmak için çok erken


Beşiktaş için ‘8 rekorunu egale edecek, 10 yiyecek’ diyorlardı. Bir takım ölçüsünde eksik olmasına karşın Ajax deplasmanında ezilmedi. O kadar yokluğa karşın Hollanda’da bir karakter ortaya koydu. Moralleri bozmaya gerek yok. Geçen sezon da bu takım için yetersiz deniyordu ancak hem kupayı hem lig şampiyonluğunu kazandı.

Karşımızda Sporting Lizbon deplasmanında 5 atmış bir Ajax. Teknik Direktör Erik Ten Hag ile küllerinden doğmuş ve sistemiyle yürüyen bir ekip. Biz ne yapmalıyız? Aynı sistemle yürümeliyiz. Sergen Yalçın yönetiminde aynı Gordon Milne dönemindeki gibi bir sistem oturtmalıyız. Maç maç değil uzun vadeli planlarla yürümeliyiz. 5 de yesek 10 da yesek bunda ısrar etmeliyiz. Günlük eleştirilerden etkilenirsek hem bol miktarda tazminat hem de plansızlıkla yüzleşiriz.

Açık söyleyelim. Geçen sezon şampiyonluk ve ardından direkt Şampiyonlar Ligi bir sürprizdi. Dolayısıyla bu grup aşamasında alınacak her puan ve para artıdır. Bu başarı da Sergen Yalçın’ındır. Onda ısrar edip yürünmeli ve bu uzun maratonda ona güvenilmelidir.

Dün Pjanic olsa, sakatların yarısı olsa başka bir Beşiktaş sahada olacaktı. İstanbul’daki Ajax maçı başka olacak. İnanmaya devam edelim ve uzun vadeli düşünelim.

Yazarlar

Enseyi karartmak için çok erken
Adnan Aybaba