Adnan Aybaba
3 Aralık 2019

Emre örnek teşkil etsin


Beşiktaş, kazanarak yoluna devam ediyor. Bir de rakipler puan kaybedince bu galibiyet daha da önemli bir hale geliyor. Tabii Kayserispor’un sorunları var ve gücü yok. Ancak bu Kayseri, Bülent Uygun göreve geldiği zaman Fenerbahçe’yi yendi. O günden bugüne ben Kayserispor’u tanıyamadım. Beşiktaş karşısında hiçbir direnç gösteremediler. Sadece bizi mutlu eden Emre’nin bu genç yaşta görev alması. Dilerim, bu birçok takıma da örnek teşkil eder. 15 yaşındaki bir oyuncu oynatılabiliyorsa, büyük takımlar utanmalı. Buna Beşiktaş da dahil.

Bu maçta istek, hırs, arzu ve gelen goller avantaj. N’Koudou hakikaten hareketli bir oyuncu. Diaby de öyle. Bu iki kanat eğer etkili olursa Burak ya da oynayacak diğer forvetler çok gol atar. Neredeyse bütün yükü taşıyan Atiba ve Elneny, mücadeleleriyle alkışlanmalı. Fakat hâlâ gözümüz Ljajic’i arıyor. Sen takımın 10 numarası, yani organizatörüsün. Ama şu maçta bile adeta yokları oynadın. İlk geldiği zamanki Ljajic’ten eser yok.

Beşiktaş’ın defansı oturmaya başladı. Hepsi birbirinin açığını kapatıyor. Yalnız Gökhan’ın bu maçtaki golüyle şunu gördük ki biraz daha ofansif oynaması lazım. Çünkü bütün kanat aksiyonları Gökhan’ın kanadından gerçekleşti.

Beşiktaş bu galibiyetle hem kazanma alışkanlığını sürdürdü hem de zirve yarışına tüm gücüyle devam etti.

Yazarlar

Emre örnek teşkil etsin
Adnan Aybaba