Mustafa Kanarya
26 Ağustos 2019

Dramatik son!


Galatasaray’ı, derbiler haricinde kalan ligdeki tüm iç saha karşılaşmalarında benzer bir görüntü bekliyor. Rakipler gol yememek için kapanacak, sarı-kırmızılılar iğne deliğinden top geçirmeye çalışacak.

Konyaspor, golü yiyene kadar Sparta falanksları gibiydi. Kendi ceza sahası civarında Galatasaray’ın top yapmasına izin verdi ancak açık vermedi. Belhanda’nın yokluğunda kanatlardan yapılan ortalar dışında Galatasaray hiçbir varyasyon üretemedi. Hücum çeşitliliği yoktu ve Diagne yeterince beslenmedi. İlk 45 dakikadaki o baskıya rağmen sadece 3 pozisyon üretildi sarı-kırmızılılar.

Galatasaray’ın bu sezonki en iyi transferi olarak gördüğüm Babel, harika bir golle takımını öne geçirdi. Ancak anlamsız bir şekilde Galatasaray, golden sonra geri çekildi, top hakimiyeti Konyaspor’a geçti. Bir de üstüne Seri’nin gördüğü kırmızı kart eklenince Galatasaray adeta topu rakibine bıraktı. Roller tersine dönmüştü adeta.

Uzatma anlarında Konyaspor’un biraz da şansının yardımıyla attığı gol, Galatasaray adına dramatik bir gecenin sonucunu belirliyordu. Bu oyun sistemiyle devam ettiği sürece sarı-kırmızılılar böyle şoklar yaşamaya devam eder.

Yazarlar

Dramatik son!
Mustafa Kanarya