Ümit Zileli
1 Nisan 2021

Dökülüyorlar!..


Hem de art arda, milletin gözü önünde dökülüyorlar!

AKP’li Kürşat Ayvatoğlu skandalı öylesine büyük bir “tetikleyici” görevi gördü ki, yurdun her yerinden benzer ya da farklı içerikte de olsa “şatafatlı” yaşam öyküleri yağıyor! Açlığa, yoksulluğa mahkum olmuş insanlar, gözlerinin önünde yaşanan kepazelikleri artık görmezden gelmek istemiyor, aksine zaten içten içe fena halde öfkelendiği bu tipleri afişe etmek için elinden geleni yapıyor!..

Mesela, Kürşat sarsıntısı sürerken bir haber de Aydın’dan geldi… Söke eski Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Başkanı Y.Ç.’ye, uyuşturucu kullanmaktan işlem yapıldığı ve olayın gizlendiği ortaya çıktı, iyi mi! Biraz daha açayım; Y. Ç’nin parti binasındaki odasında ve evinde uyuşturucu kullanmak üzere hazırlanmış düzenek bulunduğu ve kendi ailesinin bunu doğruladığı hatta emniyete şikayette dahi bulunduğu bir yerel gazetede yer aldı!

Peki sonra ne oldu dersiniz? Söke AKP İlçe Başkanı Sibel Menderes olayı duyar duymaz emniyete bildirmek yerine, rezalet duyulmasın diye akıllara ziyan bir hileye imza atarak Y. Ç’yi Söke’den uzaklaştırmak için Doğu Bölgesi Koordinatörü yapılmasına göz yumdu! Ancak, gerçeklerin bir gün mutlaka ortaya çıkmak gibi bir huyu vardı ne yazık ki!..

Öyle de oldu, Aydın AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir, olayın ortaya çıkmasının hemen ardından gece saatlerinde sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak yaşananları doğruladı ve bu kişinin kovulduğunu şöyle duyurdu:

Bu kişinin işlediği suç tarafımızca öğrenildiği gibi istifası alınarak partimizle ilişiği kesilmiştir!..

Uzun süren bir cürüm, önce gizlenmiş sonra da yıldırım hızıyla sonuçlandırılmış, böylece hamamın pardon partinin şerefi kurtarılmıştı!..

Bu da Efe’nin maceraları!..

Gelelim bir başka “şatafat” öyküsüne…

Bu defa işin içinde “uyuşturucu” yok! Ama bol miktarda yalan, lüks araba, sahte kartvizit, bol paralı gösterişli bir yaşam tam tekmil mevcut!

SÖZCÜ gazetesi muhabiri Ali Ekber Ertürk arkadaşımızın haberine göre, bu defaki “danışmanın” adı Efe Gazi Subaşı! Burada bitmiyor; Kürşat Ayvatoğlu ile aynı yaşlarda olan Efe, profilinde kendisini şöyle tanıtıyor:

Ankara Ak Parti Milletvekili Adayı!..

Aday adaylığı da kesmiyor, direkt “aday” olarak lanse ediyor kendisini Efe! AKP amblemli marpuç ile nargile içerken ya da  Ferrari, Audi marka otomobillerle poz veren bu arkadaş, lüks hayatına ait görüntülerin yanı sıra AKP Genel Merkezi önünde bakanlarla yan yana görüntülerini de paylaşıyor! Bir başka fotoğrafında ise hiç çekinmeden milletvekili rozeti kullandığı da görülüyor!..

Peki böylesine cüretkar davranmayı neye borçlu diyeceksiniz; etrafına sürekli olarak, AKP eski Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve eski Adıyaman Milletvekili Salih Fırat’ın danışmanı olduğunu yayıyor da ondan! Peki bu doğru mu?

Efe Gazi Subaşı, Salih Fırat’ın eşinin yeğeni! Ancak Fırat, Efe’nin hiçbir zaman danışmanı olamadığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

Ne partide ne de başka bir yerde resmi görevi oldu. Profilinde aday olduğunu yazmış ama o da yalan!..

Üstelik Fırat’ın, Efe hakkında “adını kullanıp menfaat elde ettiği” gerekçesiyle dava açtığı da ortaya çıktı!

Şu cürete, cesarete bakar mısınız!..

Hiç kuşkunuz olmasın, daha benzeri bir çok öykü dökülecek ortaya; dökülecek çünkü AKP sapır sapır dökülüyor!..

Yazarlar

Dökülüyorlar!..
Ümit Zileli