Doğalgaz cep yaktı soba kıymete bindi

Doğalgaz cep yaktı soba kıymete bindi

Havalar soğumaya başladı… Ne var ki üst üste gelen zamlar yüzünden faturalara yetişemeyen dar gelirli eskiye döndü. Soba satışları patladı. Soba fiyatları ise 150-2 bin 500 TL arasında değişiyor.

Kış soğukları kendini hissettirmeye başladı. Doğalgaza gelen üst üste zamlar ve doğalgaz firmalarının aldığı yüksek bedellere yetişemeyen dar gelirli eskiye döndü.

Değil faturalara yetişmek, karnını bile zor doyuran kimi vatandaş, kombiyi kapatıp evine soba kurdu. Zaten odun kömürle oturanlarsa eski düzenini bozmadı. Hal böyle olunca sobacılar çarşısı da hareketlendi.

Aydın’ın Efeler İlçesi’ndeki sobacılar çarşısında esnaflık yapan Batuhan Büyüktarakçı, bu sene sobaya ilginin geçen senelerin çok üstünde olduğunu söyledi.

Vatandaşların büyük çoğunluğunun doğalgaz faturalarını ödemekte zorluk çektiklerini, bu yüzden sobayı tercih ettiklerini belirten esnaf, “Son günlerde soba satışı yaptığımız müşterilerimizin hepsi doğalgaz faturalarını neden olarak göstererek soba alıyorlar. Yükselen faturalardan dolayı, doğalgaz bulunan evlere de soba satışı yapmaya başladık. Coronavirüs yüzünden insanlar evlere kapandı. Kış bahçesi yapanlar oluyor, onlara da soba veriyoruz. Genel olarak eskiye dönüş başladı” dedi. (İHA)

Gündem

Doğalgaz cep yaktı soba kıymete bindi
Gündem