Devletin zirvesi Ata’nın huzurunda

Devletin zirvesi Ata’nın huzurunda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Burada düzenlenen resmi törene, Erdoğan’ın yanı sıra, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bakanlar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile kuvvet komutanları, yüksek yargı üyeleri ve askeri personel katıldı. Aslanlı Yol’dan yürüyen heyet, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu. Heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.

ERDOĞAN, KÜLLEYE’DE TEBRİKLERİ KABUL ETTİ
Külliye’deki tebrik kabul törenine yabancı misyon şefleri de katıldı. Erdoğan, tebrikleri elini göğsüne götürerek kabul etti.

SALDIRI VURGUSU

Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Erdoğan, “Ülkemizin önünü kesmeye yönelik içeriden ve dışarıdan gelen saldırılar, mücadele azmimizi güçlendirmekte, kararlılığımızı daha da arttırmaktadır” mesajını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’deki törenin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne geçerek tebrikleri kabul etti. Törende, TBMM Başkanı Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, bakanlar, MHP lideri Bahçeli, yüksek yargı organları başkanları, Genelkurmay Başkanı Güler ve kuvvet komutanları, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yabancı misyon şefleri ve uluslararası kuruluş temsilcileri, askeri ile sivil erkan, Erdoğan’a tebriklerini iletti. Ceren KOLUMAN/KORKUSUZ

Gündem

Devletin zirvesi Ata’nın huzurunda
Gündem