Utkan Aydın
16 Nisan 2021

Decoder ne güzel


Merhaba sevgili okurlar, size dünyanın en refah içindeki spor ülkelerinden birinden sesleniyorum. Öyle bir spor aşkımız var ki her maç için ayrı bir ‘dekoder’ alıyoruz. Süper Lig, İtalya ligi ve EuroLeague için adresiniz beIN Sports. Sene başında duyurdukları bazı içerikleri veremiyorlar ama olsun. Katarlılar, Şampiyorlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin gelecek seneki yayın ihalesine de girmediler, onu da başkası alsın değil mi ama…

Sadettin Saran’ın S Sport’unda da hayli içerik var. Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, Formula 1 ve MotoGP… Belli ki Şampiyonlar Ligi’ni de almak için uğraşacaklar. Spikerler, programlar, Plus sistemi falan gayet başarılı bir organizasyonları var. Hop, onu da attık listeye.

D Smart da sektörün önemli yayıncısı. Spor paketinde, Avrupa’dan voleybol, basketbol içerikleri, Almanya Kupası ve Galatasaray ile Beşiktaş’ın hazırlık maçlarına sahipler. Ne güzel… Türk Telekom’un Tivibu Spor’unu unutamayız. Erkek ve kadın basketbol ligleri onlarda. Hop bir sistem daha; ekle ve devam et.

İşte 4 farklı platform, seç beğen al abonelikler. Gerçek bir sporseverseniz yıllık 2 bin 500 TL belki de fazlasını vermeniz gerekiyor. Patates soğanın bedava dağıtıldığı dönemde ne ki değil mi?

Öyle değil işte. Hayat bu kadar pahalıyken birinden birini seçiyorsun, o da zar zor. Diğerleri hep sana uzak kalıyor. Ondan sonra korsan yayıncılığı bitireceğim… Bir de şaşırıyorsun çoluk çocuk kendini mafya dizilerine verdi; sporu, sporseverliği Survivor izlemek sandı diye. Yazık bu millete…

 

Yazarlar

Decoder ne güzel
Utkan Aydın