Utkan Aydın
5 Eylül 2021

Daha zorlu bir yıl olacak


İzlenirliği tartışılan milli maçlar nedeniyle Süper Lig’e verilen arada futbol heyecanını transferler diri tuttu. Son olarak Pjanic’i kapan Beşiktaş’ın rakiplerinden aktif olduğunu söylemek zor değil. Sergen Yalçın’ın elinde gerçekten geniş bir kadro var artık. Dar rotasyonunu bir arada tutup geçen sene çifte kupa çıkaran Yalçın’ın işi, bu sezon daha mı kolay olacak peki?

Kariyerli isimlerle dolu kadronun, takıma dönüşmesi lazım ki bu, dar rotasyonlarda daha rahat oluyor. Şenol Güneş’in, 2015-16’da, Vitor Pereira’nın yıldızlarına üstün geldiğini unutmayalım. Verim alınan oyuncunun fazlalığı, kadro genişliğine her zaman üstün gelir. Soyunma odasında yaşananların tansiyonu, yıldızların seviyesiyle artar.

İşte burada Beşiktaş’ın en büyük şansı da Sergen Yalçın olabilir. Derdin, yıldız oyuncularda değil kendini yıldız sananlarda olduğunu en iyi bilen kişi Sergen Hoca’dır herhalde. Takım ahengini oluşturmak, birbiri için oynayacak 11-18 kişi bulmak üstelik bunu da 8 artı 3 gibi bir formatta başarabilmek Yalçın’ın görevi. Görevin zorluğu, başarının değerini de arttırır. Sergen Hoca için geçen seneden daha zor olacak. Başarılar.

Yazarlar

Daha zorlu bir yıl olacak
Utkan Aydın