Galatasaray ülke futbolunun Avrupa’daki en büyük markasıdır. Parlayan yıldızı, yüz akıdır. Rakip kim olursa olsun Galatasaray’ın olduğu yerde imkansız yoktur. Galatasaray algılarla, ‘cambaza bak’larla değil sahada tarih yazarak armasının hakkını verir. Biz de umutla geçtik TV karşısına ama her maç yayınında olduğu gibi insanlar parasını ödediği maçı Exxen üzerinden izleyemedi. 

Geç de olsa sahayı gördüğümüzde Torreira, Kaan sürprizine anlam veremedik. İlerleyen dakikalarda Kaan kestiği ataklarla sahada denge unsuru oldu. Rakibin ilk hızlı atağında Rashford getirdi, Hojlund golü attı. Allah’tan Şampiyonlar Ligi için alınan Zaha sahadaydı ve şok gol kabusa dönmeden maçı 1-1’e getirdi. 

Yenen iki golden daha üzücü olan Sanchez’in yaptığı hata ve İcardi’nin kötü penaltısıydı. Ama İcardi öyle bir kalite ki; yılmıyor sonunda mutlu ediyor. Penaltıdan daha güzelini yaptı jeneriklik bir gol attı. 3-2 sonrası Galatasaray için gerekli olan tek şey durumu idare etmekti.

Galibiyeti getiren en önemli detaylar Zaha’nın şovu, Tete, Barış değişikliği, Boey’in efsane performansı ve Galatasaray’ın tarihine, şanına yakışan yılmayan, cesur futboluydu. Türkiye Cumhuriyeti’nin gururu Galatasaray’ın aslanları yürekten teşekkürler.