“Club Brugge maçını final olarak görüyoruz”

“Club Brugge maçını final olarak görüyoruz”

Kulübün Başakşehir’deki tesisinde basın mensuplarına konuşan Avcı, Club Brugge’le 26 Temmuz Çarşamba günü oynayacakları maçla ilgili olarak şunları söyledi; “Geçen senenin emeğini alacağımız bir final maçı olarak görüyoruz. Avrupa’da devam edebilmek için Şampiyonlar Ligi’nde play-off oynayıp UEFA Avrupa Ligi gruplarını cebe koymak son derece önemli. Rakibimizi canlı seyrettirdim. Ekip halinde nasıl hazırlanacağımız yönünde çalışmalar yapıyoruz. Oyuncu kadromuz ve kalitemiz genişledi. Bir tık daha yukarı atmayı hedefliyoruz.”

 

FOTO:İHA

Teknik adam, Bosna Hersekli futbolcuları Edin Visca’nın takımda kalacağını ifade ederek, “Visca takımda kalacak gibi planlarımızı yaptık. Cengiz de kalacak gibi yaptık ama ekstra bir durum ortaya çıktı. Visca şu anda son derece iyi çalışıyor” diye konuştu. Genç futbolcu Cengiz Ünder’in Roma’ya transferi ile ilgili de Avcı, “Cengiz, bize 10 aylık bir süreçte geldi. Roma’ya transferi ülkemiz, kulübüm adına önemli. Kendine yapacağı yatırım devam etmeli. Ben sadece ona bunu tavsiye ediyorum. Biz onun her zaman destekçisi olacağız” ifadelerini kullandı.
Abdullah Avcı, transfer konusunda da şunları söyledi; “Şu ana kadar geçen sezon göre 8 oyuncu geldi, 11 oyuncu gitti. Şu an için transferde durduk gibi. Transfer bitene kadar hareketlilik devam edebilir. Şu an biraz da fazlalığımız var gibi. Ona göre bir planlama yapıyoruz. Takım oyununa fayda verecek oyuncular seçtik.”

(DHA)

Spor

“Club Brugge maçını final olarak görüyoruz”
Spor