Melih Sadıkoğlu
4 Mayıs 2022

Ciddiyetsizlik!


BEŞİKTAŞ’TA sezonun genel tablosuna baktığımız zaman birçok noktada dengesizliklerin olduğunu söylemiştik. Geçen yazımda transferlerdeki uyumsuzluktan bahsetmiştim. 3-2 kazanılan Kayserispor maçında da ciddiyetsizlik hortladı. Özellikle ilk devrede kart sınırında bulunan Rosier’in kart görmek için çabası vardı. Sonunda hakem dayanamadı ve kartı gösterdi. Rosier, taraftarların 100 yıldır büyük önem verdiği Fenerbahçe derbisi öncesi cezalı duruma düştü.

Rosier gibi Welinton, Vida ve zaman zaman kaleci Ersin laubali tavırlar sergiliyor. Bunun faturası da ağır oluyor. Bireysel hatalar sonucu Beşiktaş, kalesinde gol ve goller görüyor.

Başkan Çebi, Ümraniye’yi Ceyhun Kazancı’ya emanet etti. Kazancı’nın birçok konuda başarısı olur ama Ümraniye’ye bir ‘Ağabey’ şart. Tecrübeli ve kurt bir sportif direktör gerekiyor. Takım içinde de usta bir futbolcu eksikliği var. Umarım bu eksiklikler kısa sürede giderilir.

Valerien İsmael, disiplinli yapısıyla bazı laubaliklerin önüne geçecektir ama sadece hocayla bu derde çözüm bulmak yeterli olmayabilir. Benden söylemesi…

Yazarlar

Ciddiyetsizlik!
Melih Sadıkoğlu