Melih Sadıkoğlu
20 Ocak 2020

Cesurlar kazanır!


Ligdeki mevcut konumlar ele alındığında Beşiktaş-Sivas kar­şılaşması derbi havasında geçti. Maç, iki takımın yüksek motivas­yonuyla birçok İstanbul derbisinin atmosferini solladı.

Sivasspor, bu ligin ‘suni lideri değilim’ der gibi cesur oynadı. Her an hata yapabilecek bir yapı­ya sahip olan Karius’un ikramıyla gol perdesi açıldı. Beşiktaş, istekli oyunla, mücadelesiyle baskı ya­pınca Ljajic’in golü geldi. 2-3 pasla gole giden yapısıyla öne çıkan Yiğidolar, bu özelliğini Dol­mabahçe’de de sahaya yansıttı ve Yatabare, skoru 2-1’e taşıdı.

İkinci devre Sivasspor’dan Uğur’un kırmızı kartla oyundan atılması maçtaki futbola başka yön verdi. Abdullah Avcı, yaptığı hamlelerin karşılığını alamadı. Diaby oyuna girmeseydi daha iyiydi! Kartal, Caner’in kavisli sert ortalarıyla gol aradı ama nafile. Sivas, 8 kişi bile kalsa Beşiktaş, bu kafayla gol atamazdı.

14-15 futbolcu rotasyonu olan Rıza Çalımbay, eze eze yoluna devam ediyor. Abdullah Avcı, hâlâ söylenmesi bile gereksiz olan saha parselizasyonlarından bahsetsin! Bu sezon Abdullah Avcı’yla zor biter. Çebi ve yöne­ticiler, mali işlerle uğraşıyor ama biraz sahaya ağırlık vermeli.

Yazarlar

Cesurlar kazanır!
Melih Sadıkoğlu