Melih Sadıkoğlu
1 Aralık 2020

Cesur yürek


Beşiktaş’ta başrolünü Sergen Yalçın’ın oynadığı oscar ödülüne layık bir sinema filmi izliyoruz. ‘Braveheart’ (Cesur Yürek) adlı unutulmaz savaş konulu filme de rakip olacak cinsten… Kısıtlı imkânlarla birlikte Sergen Yalçın’ın komutanlığında sahada topyekün savaşan bir Beşiktaş var. Kara Kartal, üstün mücadele ve azimle hiç şans verilmemesine rağmen önce son şampiyon Başakşehir sonra da bu sezonun mutlak favorisi Fenerbahçe’yi devirmesini bildi.

Futbolda kazanmanın en önemli sırrı sahada mücadele etmektir. Beşiktaş da orijinal mevkisinde oynamayan birkaç futbolcusuna rağmen zafere savaşarak gitti. Sergen Yalçın’ın, eksiklere rağmen takımı çok iyi motive ettiğini gördük. Başarılı hoca, önce Okan Buruk’a ardından da Erol Bulut’a rakip analizinin nasıl yapılacağının dersini verdi. Beşiktaş’ın başında şu ana dek büyük maç kaybetmeyen Yalçın, ‘Bu ligin en iyi taktisyeni ve hocası benim’ mesajını güçlü bir şekilde ortaya koydu.

Düne kadar şampiyonluk hedefi aklında olmayan taraftarlar, 25 bin toplulukla imza attırdığı Sergen Yalçın’la gurur duyuyor. Beşiktaşlılar’ın Sergen Yalçın hayalinin ilk bölümü Fenerbahçe galibiyetiyle gerçekleşirken şampiyonluk inancı da yükseliyor.

Yazarlar

Cesur yürek
Melih Sadıkoğlu