Melih Sadıkoğlu
20 Ocak 2021

Büyük takım olmanın önemi


Beşiktaş ile birlikte Sergen Yalçın’ın hızlı yükselişi her geçen hafta gündemin ana maddesi oluyor. Sergen Hoca, ‘büyüklük’ taslamadan büyük maçları kazanan bir kimliğe sahip oldu. Bize bunu derbilerde net bir şekilde gösterdi.

Süper Lig’de artık futbol yapısı çok değişti. Büyük kulüpler kazanmıyor, büyük takımlar başarılı oluyor. Büyük takım olmak için de çok mücadele eden, sahada çok koşan ve rakip küçümsemeden kazanmayı çok isteyen futbolcu grubuna sahip olmak gerekiyor. Beşiktaş’ta Rosier, Rıdvan, kaleci Ersin, Josef, Atiba, Aboubakar ve Larin gibi isimler de belirttiğim özelliklere sahip. Tüm özellikler bu şekilde bir takımda birleşince ortaya başarılı sonuçlar çıkıyor. Sergen Yalçın’ın başarısının en önemli elementlerinden biri de kendi ekibi. Yardımcıları, scout ekibi, analizcileri ve kondisyonerleriyle tam anlamıyla koordineli çalışan bir ekibin olması Sergen Hoca’nın işini kolaylaştırıyor.

Başkan Ahmet Nur Çebi ve yöneticilerin de başta Sergen Yalçın olmak üzere tüm futbolculara destek vermesi yine en önemli unsurlardan biri. Başkan Çebi’nin Ümraniye’de her futbolcuyla yakından ilgilenmesi çok çok önemli…

Yazarlar

Büyük takım olmanın önemi
Melih Sadıkoğlu