Gökmen Özdenak
27 Aralık 2020

Büyük düşün rahat kazan


Fatih Terim’in tribünde olduğu maçta Galatasaraylı futbolcular, sahadaki liderlikleri ve sorumluluklarıyla 3 puanı almasını bildiler. Karşılaşmada Trabzonspor’a rakip sahada yapılan baskı korku oluştururken bu da Galatasaraylı oyuncuların daha da özgüvenli oynamasını sağladı.

İki bek ve kanat oyuncuların hücuma verdiği destek ders niteliğindeydi. Ancak ceza sahası içerisinde o topu ağlara gönderecek oyuncunun olmaması skorun daha da farklı olmasına engel oldu.

Uzun uğraşlar sonunda Galatasaray’a geri dönen Arda’nın takımdaki ağabeyliğiyle mükemmel oyuncu olma niteliğini diğer futbolculara da yansıttığını görebiliyoruz. Çünkü Türkiye’de hiçbir futbolcu Arda’nın başarısı ve gücüne erişemedi. Takımdaki diğer oyuncuların da Arda’ya gereken saygıyı göstermesi sevindirici ve terbiyeleri anlamında da mutluluk verici.

Emre Kılınç, Oğulcan ve Taylan’ı da kutlamak istiyorum. Bu oyuncular geleceğin yıldızı olmak için büyük çaba içerisindeler. Ancak onlara tavsiyem abartılı övgülerin onların başarısını gölgelememesi için daha da çalışmalılar. Diğer tavsiyem ise; güçlü olduğun, ayakta durduğun sürece o topa daima hükmedebilirsin.

Trabzonspor beni hayal kırıklığına uğrattı. Daha agresif bir takım beklerdim. Abdullah Avcı, Türkiye standartlarında iyi bir hoca. Oyuncuların hocaya güvenip, onun istediği şekilde ilerlemeleri halinde başarı gelir.

Yazarlar

Büyük düşün rahat kazan
Gökmen Özdenak