Gökmen Özdenak
4 Nisan 2021

Bunun adı rezillik!


Teknik Direktör Fatih Terim ve yardımcısı Ümit Davala cezalı. Zaten ne zaman ihtiyaç olsa Galatasaray’ın hocası kenarda yok. 67 yaşındaki teknik adamın kulübede bulunmadığı karşılaşmada ev sahibinde 43 yaşındaki genç çalıştırıcı Ömer Erdoğan ders verdi. Yani Galatasaray’ın yapması gerekeni sahada sonuna kadar uygulayan Hatayspor’du. Son 5 maçta kaybedilen 11 puanla geçen sezonun kâbusu bir kez daha hortladı.

Sahada ne taktik var, ne bir şey. Kanatlarda Arda Turan ve Onyekuru kelebeğin ömrü gibi verimsiz. Ha bire yan pas, geri pas. Disiplin desen hak getire. Hocam haydi cezalısın da bu karşılaşmaya hiç mi hazırlık yapmadın?

3 büyükler transferlere trilyonları harcarken beni tek mutlu eden mütevazı Anadolu takımlarının ve kısıtlı imkânlarla mücadele eden hocalarının başarıları. Hatayspor, gol kralı Boupendza olmamasına karşın Galatasaray karşısında futbol oynadı. Bu sene Beşiktaş’ı bir kenara koyarsak 4 büyüklerde harcanan bol sıfırlı paraların karşılığı da futbol olarak kocaman bir sıfır.

Galatasaray şampiyonluk yolunda bir kırılma maçını, üstelik uzun süren bir milli araya rağmen kaybetti. Bize de şunu dedirtti: Geçen sene tekrar mı ediyor?

Yazarlar

Bunun adı rezillik!
Gökmen Özdenak