Argun Darıcı
8 Kasım 2020

Bu yenilgi ders olmalı


Fenerbahçe’de taraftarlar Perotti’nin sahaya ilk 11’de çıkmasını bekliyordu ancak Erol Bulut, Thiam’a forma vererek sürpriz yaptı. İlk yarı boyunca Thiam’ın adı sahada vardı ama kendisi yoktu. Fenerbahçe oyunu rahat, sıkmadan oynadı. Gökhan ve Caner ile geldi. Çok orta yapıldı yine ama pek net bir pozisyon yoktu. Fenerbahçe hücumlarını 6 oyuncu ile yapıyor. Ortadan Ozan, geriden de Serdar gelince 3. bölgede sıkışıyor Fenerbahçeli oyuncular. Sağdan organize bir atakta Pelkas’ın bir sanatçı edasıyla attığı gol, pozisyonun başında top Valencia’nın eline çarptığı için VAR uyarısıyla iptal edildi. Konya oyunu hiç çirkinleştirmedi. Savunma güvenlikli ataklarla gol bulmaya çalıştılar.

İkinci yarıya Fenerbahçe, Thiam’ın yerine Perotti ile başladı. Arjantinli yıldız da oyuna hareket getirdi. Sarı-lacivertlilerin kulübesi komple ilk 11 oyuncusu. Kimi sürsen oyuna, maçın kaderini değiştirir. Ancak dün bu gerçekleşmedi.

Erol Hoca artık Samatta’da direnmemeli. Bu takımın santrforu Cisse’dir. Erol Hoca dün Pelkas’ın yerine oyuna aldığı Cisse ile çift forvete döndü. Ancak Fener’e bu da yetmedi. Haddini bilerek oynayan Konyaspor, önce Jevtovic’in harika golüyle rakibine soğuk duş etkisi yaşattı. Ardından da Kravets, farkı ikiye çıkardı. Bu yenilgi, Fenerbahçe’ye ders olmalı. Erol Bulut da kadro tercihlerini daha dikkatli yapmalı. Fener dün Sosa’nın eksikliğini çok hissetti. Ortada oyunu yönlendirecek biri yoktu. Gökhan, Caner ve Ozan’ın hırsı da her maçı çevirmeye yetmiyor, bunu da gördü Erol Hoca.

Yazarlar

Bu yenilgi ders olmalı
Argun Darıcı