Adnan Aybaba
12 Kasım 2020

Bu takımda ışık var


Hırvatistan ile oynanan milli maçta benim gözüm öncelikle Cenk Tosun’daydı. Gol yollarında Burak Yılmaz dışında alternatifi olmayan Ay-Yıldızlı ekibimizde sakatlığının ardından Cenk Tosun uzun bir süre sonra milli  formayı yeniden giydi, dönüşünü de golle kutladı. Cenk’in dönmesiyle artık forvet mevkiinde rekabet artacak. Enes’in de bir an önce bu rekabete dahil olması en büyük dileğimiz.

Sangare sağ bekte çok çalışkandı, performansıyla milli takımı hak ettiğini gösterdi. Caner çok formda. Deniz beklentilerden fazlasını verdi. İştahlı, çalışkan, ve agresifti. Cengiz Ünder’e ayrı bir paragraf açmak gerekiyor. İngiltere’de kendini yeniden bulmaya başladı. Cengiz, milli takımın vazgeçilmezi ve takıma ayrı bir kalite katıyor.

Böyle geniş bir milli oyuncu havuzuna sahip olmak da Şenol Güneş için bir şans. Oynayan kadar dışarıda milli formayı giymek için sabırsızlanan pırıl pırıl oyuncularımız var. Ancak basit goller yememiz düşündürücü, buna mutlaka önlem almalıyız. Sevindirici olan ise gol yollarında etkili olmamız. Pozisyonlara giriyoruz, goller atıyoruz ama takım savunmasında daha dikkatli olmalıyız. İddia ediyorum; eğer biraz sabırlı olursak bu takım Avrupa’nın en iyi takımlarından birisi olur.

Yazarlar

Bu takımda ışık var
Adnan Aybaba