Melih Sadıkoğlu
1 Nisan 2021

Bu takım iş yapar


Bir milli arayı daha tamamladık. A Milli Takımımız, Hollanda ve Norveç’i bozguna uğrattıktan sonra 3-3’lük Letonya beraberliğiyle göze geldi. 3-1 öndeyken 3 puanı haneye yazdıramamanın sinir bozucu olması gayet normal. Şu gerçeği de unutmamak gerek; Hollanda maçı öncesi 3 maçta 7 puanı önümüze koysalar anında büyük sevinçle kabul ederdik.

Şenol Güneş’in, ağırlığı Avrupa’da oynayan yıldızlarımızdan kurduğu kadro başarılıydı. Hoca, ekibiyle birlikte iyi bir kadro mühendisliği yaptı, bunu 3 maçta net bir şekilde gördük. Norveç maçının ardından Covid-19 ve bazı sakatlıklar Letonya maçının 11’i konusunda bizi olumsuz etkiledi. Şenol Hoca da bundan bir hayli etkilenmiş ki Caner Erkin’i 11’de sahaya sürdü. Savunma anlamında çok zayıf olan Caner’in yerine başka bir isim oynayabilirdi…

Letonya beraberliğiyle başımızı öne eğmemeliyiz. EURO 2020 öncesi A Milli Takım, oynadığı futbolla turnuvada söz sahibi olacağının sinyalini verdi. Avrupa Futbol Şampiyonası’nda alacağımız güzel sonuçlar 2022’de Katar’da yapılacak Dünya Kupası yolculuğumuzu da direkt etkileyecek.

Şenol Güneş ve tüm futbolculara bizlere güzel bir milli coşku yaşattıkları için teşekkürler.

Yazarlar

Bu takım iş yapar
Melih Sadıkoğlu