Adnan Aybaba
16 Ekim 2021

Bu oyunun izahı olamaz


Bu takımı geçen sezon şampiyonluğa ulaştıran kim? Ersin Destanoğlu. Ama kalede Mert Günok. Buna karşın Mert dün amatör kalecinin yemeyeceği golü yedi. İkinci kaleci olacak Mert kalede, Ersin kulübede. Aradaki farkın ne olduğunu, bu tercihin neden bu yönde olduğunu merak ediyorum.

İkincisi, bu takım geçen sezonun ardından Teixeira ve Batshuayi gibi yıldızları kadrosuna kattı. Ancak kadro geçen sezonun futbolunu oynuyor. Dördüncü vitese takması gereken takım halen geçen sezon olduğu gibi üçüncü viteste. Dolayısıyla oyun kalitesinin sahaya yansımaması nedeniyle bu tür puan kayıpları yaşanıyor. Teknik  ekibin şapkasını önüne koyup yeni bir planlama yapması gerekiyor.

Okaka rakibin haftalardır en tehlikeli ismi ancak bu konuda hiçbir çalışma yapılmamış. Milli aralar büyüklere yarar ancak Beşiktaş’a bırakın yararı zararı olmuş.

Başakşehir hoca değişikliğiyle yeni bir hava yakalasa da Beşiktaş’ın böyle kötü bir futbol oynama lüksü yok. Zamanında menemenle dalga geçenler şimdi karidesle masadan nasıl aç kalkıldığına baksın. Bu futbolla Şampiyonlar Ligi’nde Sporting Lizbon mücadelesinde de işler çok ama çok zor. Ortaya konan futbol,  izlenen oyun hiç umut verici değil. Ya yol alırsın ya yolu takip edersin.

Yazarlar

Bu oyunun izahı olamaz
Adnan Aybaba