Melih Sadıkoğlu
30 Ağustos 2020

Bu kadroyla olmaz


Beşiktaş, PAOK karşısında bozguna uğradı, Şampiyonlar Ligi yolunda ilk sınavında havlu attı ve Sergen Yalçın’la başlayan büyük umutlar daha ilk maçta kayboldu gitti… “Böyle mi olacaktı” dedik ve Yunan rakibe elenerek hüzünlendik. Tabii ki bu kötü skorun akabinde transfer çalışmalarının yanlış yönetilmesi en geçerli sebepti. Sergen Hoca, ilk günden beri ofansif anlamda sıkıntı çekmemek için forvet transferi talep etti. Larin, PAOK maçında kötü bir maç çıkarmadı ama karşılaşmayı kazandıracak bir tane futbolcu yoktu sahada.

Ljajic, koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından bir türlü toparlanamadı ve onun yerini dolduracak bir isim yoktu. Mensah’ın daha ilk maçıydı; şapkadan tavşan çıkarmasını beklemek hayalcilik olurdu.

Bundan sonra işler daha zorlaşacak. Transfer politikasında doğru işlere yönelmek gerek. Olmaz, böyle hiç olmaz. Lens, Boyd ve Necip gibi futbolcular Beşiktaş’ta forma giyemez, giymemeli. Bu sıkıntıyı çözecek olan makam bellidir.

Sorumluluk, göreve geldikleri günden beri maddi sıkıntılarla uğraşan Ahmet Nur Çebi ve kurmaylarındadır. Forvet aranıyor, Remy Rize’ye gidiyor mesela. Sergen Yalçın ve ekibi, böyle zayıf bir kadroyla istenilen başarıyı yakalayamaz.

Yazarlar

Bu kadroyla olmaz
Melih Sadıkoğlu